Найкраще бажання – те, яке вдалося задумати та відпустити

Можна почути хибну думку про те, що духовне зростання і матеріальні бажання протирічать один одному. Ні і ще раз ні. Зазирнувши в історію, можна легко спростувати цей міф.

До інтелектуальних розваг, пізнання наук та духовного зростання вдавалися аристократи та більш-менш заможні торговці. Тобто ті верстви населення, в яких були задоволені базові матеріальні потреби. Наявність вечері на столі та теплого одягу не ставала на заваді, а навпаки давала свободу та можливість думати про нематеріальне. Бажання сучасної людини виходять за межі задоволення базових потреб. Це не будь-яка їжа на вечерю, а щось смачненьке і конкретне. Як же гармонійно вписати всі наші «хочу» в графік особистісного розвитку, щоб не стати їх заручником, але і не вдаватись до аскези?

Духовно розвиватись і продовжувати жити в соціумі – мета сучасних практиків. Погодьтесь, що легко бути усвідомленим і з відкритим серцем, якщо ти космічна жінка на Балі. А як бути космічною жінкою, якщо ти продавець на ринку біля метро Вокзальна? Необхідно вміти добре балансувати ці два аспекти та продовжувати рух вперед.

Коли практик не дбає про матеріальний аспект життя, віддаючи перевагу духовним цінностям, ризикує швидко виснажитись та отримати негативний відкат. Порушується здоровий баланс слідування високочастотним цінностям та можливості творити у матеріальному світі. Можна швидко втратити апетит до самопізнання.

Такий дисбаланс не зашкодить, якщо він має певну мету та розрахований на короткий проміжок часу. Наприклад, досвід віпасани описують як позитивний практично всі його учасники. Але на довгострокову перспективу такий підхід виснажить низькочастотні тіла. Це загрожує можливим погіршенням здоров’я, розривом стосунків, зниженням сексуальної привабливості та втратою матеріальних ресурсів.

Як гармонійно поєднувати матеріальні бажання, щоб вони підсилювали особистість та допомагали реалізувати творчий потенціал?

Існує поняття прямої та зворотної ієрархії бажань (запитів) людини. Гармонійний розвиток особистості можливий лише в прямій ієрархії. Це світогляд та спосіб життя, за якого людина керується постулатами найвищого доступного їй рівня свідомості (детальніше про рівні свідомості на зображеннях в кінці статті). В прямій ієрархії цінності та переконання впливають на вибір професії, оточення, спосіб побудови стосунків та на матеріальні блага. В зворотній ієрархії навпаки бажання стають орієнтиром, а все інше (професія, стосунки і тд) – способом їх досягнення.

В прямій ієрархії, завдяки тому, що людина рухається в напрямку найвищої доступної її свідомості цілі, кожне бажання підсилює особистість та допомагає реалізуватися в матеріальному світі. В зворотній ієрархії людина стає заручником своїх бажань, вона використовує свої високочастотні навики для досягнення низькочастотних цілей.

Розглянемо на прикладах: людина із рівнем свідомості маніпура чакра (бізнесмен або управлінець) ставить за мету створення бізнес-проекту, що вирішить проблему поганої екології в регіоні. Це ціль рівня анахата, тобто на рівень вище ніж наявний рівень. Ціль в прямій ієрархії для нашого героя, тому що означає що перед ним стане необхідність розвитку та добудови своєї особистості, щоб реалізувати поставлену задачу на Анахаті.
Говорячи простою мовою, вирішення екологічної проблеми не може обмежитись просто закриттям фабрики. А що буде з її працівниками? А чим замінити товари, які вона виготовляла? Добудова Анахати означає вчитись відчувати всі полярності проблематики та приймати її, шукати можливість вплинути так, щоб це було гармонійно для всіх частин.
Якщо ця мета має справді високу цінність, то він будуватиме стосунки з тим, хто підтримає його прагнення. Проводитиме вільний час так, щоб відчувати наповнення, а не втому. Вживатиме їжу та тренуватиме своє тіло оптимально для можливості продовжувати йти до своєї цілі.

Розглянемо історію цього самого уявного героя, коли його ціль в зворотній ієрархії.
Нагадаю, що рівень його свідомості – маніпура чакра. Ціль у зворотній ієрархії для нього – це постановка мети цього ж або нижчого рівня. Наприклад, заробіток грошей, – належить до рівня розвитку свідомості свадхістана- перехід в маніпура чакру. Це означає, що він використовує вже наявні навички маніпури, не розвиває наступну частоту та не еволюціонує. Якщо людина не зростає, то вона автоматично деградує відносно часу, який стрімко несеться в майбутнє. Відповідно мета та вся діяльність нашого героя – зворотня ієрархія для його душі.

Отже, коли ми рухаємось в напрямку великої цілі, нижчі за ієрархією бажання вдається легко задумати та відпустити. Коли вони здійснюються, то стають нашою опорою і допомагають на власному шляху. Бажання, які стають центром нашого всесвіту, є першими ознаками зворотної ієрархії. Через них можна впливати на людину, на її вибори. Таким чином вони послаблюють особистість і забирають ресурси замість того щоб додавати їх.

Нижче приведені зображення з книги «Законы воздействия и влияния» (автори Миловідова Н., Лубанова Т. та інші майстри Школи Circle of White), на них детально показані рівні мотивації та ознаки прямої і зворотної ієрархії.

Зображення 1

Зображення 2